bannerny

știri

Cum se utilizează compusul fluoroelastomer FKM?

După cum știm cu toții, cauciucul fluoroelastomer FKM este utilizat pe scară largă în industria auto, petrol, aerospațială.Are o mare rezistență la ulei, combustibil, substanțe chimice, solvenți și temperaturi ridicate de până la 250C.Dacă sunteți noul utilizator, noul nostruCompus FKMgradul este foarte potrivit pentru aplicația dvs.Este fkm polimer brut cu agent de întărire încorporat și cu masterbatch de culoare.Este ușor de manevrat și ecologic.

 

Nu știi din ce grad să alegi?

Doar spuneți echipei noastre de vânzări cererea dumneavoastră despre duritate, culoare, metodă de procesare, aplicare.Dacă aveți o solicitare specifică cu privire la proprietățile fizice, este foarte util pentru echipa noastră de vânzări să ridice notele corecte pentru dvs.

 

Cum se utilizează compusul fkm?

Când obțineți compusul fkm, este mai bine să îl compuneți pe mixerul cu două role.Este util pentru a obține cele mai bune proprietăți fizice.Și după aceea, tăiați dimensiunile de care aveți nevoie și apoi puneți-l în forme pentru polimerizare prin presare.Și apoi după cura.Nu este nevoie să adaugi altceva.Este asa usor!

Cura prin presare: 5-10 minute * 175C

Post cura: 12-20 ore * 210-220C

Above curing time and temperature is for reference. You could adjust the time and temperature based on your request. If you have any question during production, please feel free to consult our sales team by sales@fudichem.com. www.fudifkm.com

Hcef475a3ad23428a8da3b5f1f53c825aq

 


Ora postării: 21-sept-2022